Patates Kabuğu ile Saçlardaki Beyazlara Son

Patates Kabuğu ile Saçlardaki Beyazlara Son

Saç beyazlamasının birçok nedeni vardır. Bu nedenlerin başlıca nedenleri ise stres, dengesiz beslenme, vitamin eksikliği, alkol kullanımı ve yaşlanmadır. Vitamin eksiklikleri içeresinde özellikle B grubu vitaminleri saç beyazlamasını tetikleyen bir durumdur. Küçük önlemlerle saç beyazlamaları ertelenebilir. Saçlarda beyazlık olayı başladığında bunu eski hale döndürmek elbette ki imkânsızdır. Ancak kısmen de olsa durdurmak mümkün olan birşeydir. Bir kere kişi bir kan sayımı yaptırmakla vücudundaki eksik vitaminleri öğrenip buna göre hareket edebilir. Et ve balık tüketimi bu eksik vitaminler doğrultusunda alınması gereken yiyeceklerdir. Yoğurt, balık yağı, kabak çekirdeği beyazlamada etkili yiyeceklerdir. Patates kabuğu ile saçlardaki beyazlara son denildiğinde ilk başta belki kimse inanamaz ama deneyenler doğrultusunda alınan sonuçlar da çok dikkat çekicidir.

Bir kadın için saç beyazlığı büyük bir sıkıntı kaynağıdır. Bütün kimyasal olmasına rağmen saç boyaları bu durumlarda kurtarıcıdır. Ancak emin olunan bir durum vardır ki patates kabuğu ile saçlardaki beyazlara son ağızdan ağıza dolaştıkça bu yöntemin nasıl yapıldığını bilmek tek ayrıntı haline gelmektedir.

Patatesle Saç Beyazlamaya Son Tarifi

3 ya da 4 patates iyice yıkanıp kabukları soyulduktan sonra yarım saate kadar kaynatılır. Bir yıkama suyu elde edilecektir. Soğuduktan sonra içine lavanta yağı ya da biberiye yağı da eklenerek bir fırça yardımı ile suyu saçlara uygulamak yeterlidir. Haftada 2 ya da 3 kez uygulamak çözüm getirecektir.

Saç beyazlamasında etkili olduğu bilinen patates kabuğu ile saçlardaki beyazlara son tekniği ile birlikte çörek otu yağı, sarımsaklı yoğurt etkili yiyeceklerdir. Özellikle sarımsaklı yoğurt tüketmekle çinko ve mineraller alımı saç beslemesi için ideal olduğu kanıtlanmıştır.

Her gün bir kase yoğurt yemek aslına bakılacak olursa bütün sağlık problemleri için birebirdir. Saç beyazlamasını durduracak öyle çok bitkisel çözümler vardır ki önemli olan bunları bilinçli olarak öğrenmek ve uygulamaktır. Saç bakımı kadın olsun erkek olsun önem verilmesi gereken bir nokta olduğu unutulmamalı ve bu konuda sitemizden bol bol faydalanılmalıdır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ