Saçlarınıza Bunları Yapmayın

Saçlarınıza Bunları Yapmayın

Kadınlar saçlarının her zaman sağlıklı, gür, parlak görünmesini ister. Dış görünüşlerinin en güzel tamamlayıcılarından biri olan saçlarınıza yaptığınız bakımlar dışında yapmamanız gereken hatalar da vardır. Güzel görünmek için yaptığımız, önemsizmiş gibi görünen bazı şeyler saçlarımızda büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle saçınıza yapmamanız gereken şeyleri bu yazımızda derledik.

kirilmis-saclar

Her gün illaki saçlarımızı taramak için kullandığımız ve bir kenara koyduğumuz saç fırçalarımızın bakımını acaba yeterince yapıyor muyuz? Saçımızı her taradığımızda üzerinde biriken saç kalıntıları mikropları ve bakterileri de üzerinde barındırır. Bunları temizlemeden tekrar tekrar saçımızı taradığımızda bu mikroplar saçlarımıza bulaşarak sağlığını yitirmesine ve kötü görünmesine yol açabilir. Bu nedenle ayda en bir kez fırçanızda kalın saçları temizleyip fırçanızı soğuk suya tutmanızı öneririz. Saçlarımıza şekil vermek için kullandığımız aşırı sıcak fön makineleri, saç maşaları ve düzleştiriciler saçın kurumasına yol açarak yıpratır. Saçlarımıza yapmamamız gereken bu aletleri çok sık kullanmamalı kullandığınız zamanda ılık bir ısıda kullanmalısınız. Özellikle saç uçlarımızda bulunan kırıklar saçların sağlıksız görünmesine ve gücünü yitirmesine sebep olur. Bu nedenle düzenli olarak bu kırıkları aldırmak faydalı olacaktır.

Saçlarınıza zararı yalnızca ısıveren şekillendiriciler vermez. Bunların yanı sıra yine saça şekil vermek için kullandığınız sprey, jöle, köpük gibi saçı tutucu ürünler de saçların yıpranmasına yol açar. Bu ürünleri çok sık kullanmamalı, kullandığınız zamanlarda az miktarda uygulamalı ve saçınızın diplerine değil de yalnızca saç uçlarına uygulamalısınız. Saçınıza yapmamanız gereken, en büyük tehlikelerden biri de saç boyalarıdır. Bunlar yoğun miktarda kimyasallar içerdiğinde saçlarınıza ciddi hasarlar verir. Bu nedenle saçlarınızı boyarken daha doğal içerikli olan boyaları kullanmalı ve boya işlemini çok sık aralıklarla yapmamaya özen göstermelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ