Bikram Yoga Nedir? Sıcak Yoga Nasıl Yapılır?

Bikram Yoga Nedir? Sıcak Yoga Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda özellikle kadınlar arasında çok konuşulan konulardan biri Bikram yoga olarak dikkat çekiyor. Ünlülerin de tercihi olan bu yoga yöntemi sıcak yoga olarak da biliniyor. Bikram yoga nasıl yapılır? Bikram yoga teknikleri nasıldır? Gibi sorular sıkça soruluyor. Bikram yoganın en önemli özelliğinin nemli ve oldukça sıcak bir ortamda yapılması olduğu biliniyor. Bu yogayı yapmak için ortalama 40 derece sıcaklıkta olan bir ortam gerekiyor.

sicak-yoga
Sıcak Yoga Nedir?

Sıcak Yoga Nasıl Yapılır?

Sitemizde yer alan Meditasyon Nedir? Meditasyon İşe Yarıyor mu? Konu başlığındaki yazımız kadın takipçilerimiz tarafından ilgiyle okunuyor. Sıcak yoga türünün düzeli bir şekilde uygulanması halinde kas ağrılarına iyi gelmesinin yanı sıra genel sağlığa da olumlu pek çok etkisinin olduğu belirtiliyor. Sıcak yoga nasıl yapılır sorusundan önce uygulamaya başlamadan önceki hazırlıklarda söz etmek gerekiyor. Sıcak yoga dersi alanların, ders saatine kadar bol miktarda su içmesi gerekiyor. ayrıca sıcak yoga yapmadan önce fazla yemek yenmemesi de, dehidrasyon yani vücudun su kaybını engellemek için elektrilot içeren içecekler tüketmesi de gerekiyor. Bu hazırlıkları tamamlayan kişiler artık sıcak yoga yapmak için hazır sayılıyorlar. Bikram yoga bu işin eğitimini almış özel eğitmenler kontrolünde yapılıyor. Eğitmenlerin sertifikasının bulunmasına dikkat etmek önemlidir. Bikram yogada 26 yoga hareketi ve 2 farklı nefes tekniği üzerine çalışılıyor.

sicak-yoga
Bikram Yoga Nedir?

Sıcak Yoganın Faydaları

Sıcak yoga nasıl yapılır? Sorusuna cevap arayanlar Bikram yoganın faydası olup olmadığını da merak ediyorlar. İste sıcak yoganın faydaları

  • Vücudun aşırı terlemesini sağladığından toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
  • Sıcak ortamda yapılan sıcak yoga vücuda ekstra bir esneklik kazandırır.
  • Yüksek sıcaklıkta çalışmak kişiyi rahatlatır ve nefes alıp vermesi düzenlenir. Sıcak yoga astım benzeri rahatsızlıklara iyi geldiği söylenir.
  • Yoga sayesinde zihnin konsantrasyonu ve odaklanma artışı sağlanır.
sicak-yoga
Bikram Yoga Nasıl Yapılır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ