Taze Fasulye Dondurucuya Nasıl Koyulur? Taze Fasulye Dondurmak!

Taze Fasulye Dondurucuya Nasıl Koyulur? Taze Fasulye Dondurmak!

Yaz sebzeleri arasında bulunan taze fasulye kış aylarında da severek yenir. Kışın buzluğa en çok koyulan sebzelerden olan taze fasulyenin birkaç dondurma şekli vardır. Bu yazımızda taze fasulye dondurmak ile ilgili bu detayları paylaşacağız. Taze fasulye nasıl dondurulur – taze fasulye dondurucuya nasıl koyulur gibi sorularınıza bu yazımızda cevap bulabileceğiniz gibi diğer bir içeriğimiz olan Taze Fasulye Kaç Dakikada Pişer? Başlıklı sayfamızı da inceleyebilirsiniz. yemeklerin pişirme süreleri ile ilgili pek çok yazımıza diğer sayfalarımızdan ulaşabilir, mutfaktaki işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

taze-fasulye-dondurmak
Taze Fasulye Dondurmak

Taze Fasulye Dondurucuya Nasıl Koyulur?

Kış aylarında taze fasulye hem pahalıdır, hem de bulmak zor olabilir. Bu nedenle bol bulunduğu aylarda alıp taze fasulye dondurmak en mantıklısıdır. Taze fasulye dondurucuya nasıl koyulur? Bu sorunun birkaç yanıtı vardır. Doğru yöntemler uygulanarak dondurucuya koyulan taze fasulye 8 aya kadar muhafaza edilebilir. Bu sayede kışın da istediğiniz zaman buzluktan çıkartarak taze fasulye pişirebilirsiniz. Aşağıda taze fasulye dondurma yöntemleri paylaşılmıştır.

taze-fasulye-dondurmak
Dondurucuya Taze Fasulye Koymak

Taze Fasulye Dondurmak için Yöntemler!

  • Şoklama adı verilen yöntem taze fasulye dondurmak için en çok kullanılan yöntemdir. Yıkanan ve ayıklanan fasulyeler önce kaynar suda haşlanır, renginin değişmesinin hemen ardından soğuk suya atılır. Fasulyelerin soğuması beklenir ve süzgece alınır. Poşetlenerek buzluğa koyulur. Şoklama yöntemi ile taze fasulye dondurma işleminde sebzenin besin değeri kaybolmaz ve tadında herhangi bir değişiklik olmaz.
  • Kavurma yöntemi ile taze fasulye dondurmak istenmesi halinde fasulyeler yıkanır ve ayıklanır. Bir tencerede soğan kavrulur. Doğranmış olan fasulyeler atılarak hafifçe kavrulur. Soğuduktan sonra buzluğa koyulur.
  • Çiğ olarak taze fasulye dondurmak istiyorsanız fasulyelerinizi ayıklayın ve doğrayın. Sularının iyice süzüldüğünden ve kuruduğundan emin olduktan sonra buzdolabı poşetlerine tek pişirimlik olarak koyabilir ve buzluğa atabilirsiniz.
taze-fasulye-dondurmak
Taze Fasulye Nasıl Dondurulur
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ