Canım Anne

Yaşlanmanın Etkisini Azaltan Besinler

Yaşlanmanın Etkisini Azaltan Besinler

Sürekli tükettiğimiz fakat yaşlanmaya karşı olduğunu bilmediğimiz besinlerin neler olduğunu içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz.

Çoğu besinin sağlık üzerindeki etkileri araştırmalar sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Yediğimiz besinlerin bazıları vücudumuza fayda sağlarken bazıları ise zarar vermektedir. Beslenme düzeni, beslenme çeşidi, dengeli beslenme bu iç ana unsur vücudumuzun yaşlanmasını etkileyen önemli etkenlerdir. Beslenme şekillerine göre bir kişinin erken yaşlanıp yaşlanmayacağı kolayca belli olmaktadır. Yaşlanmayı durdurmak ve ortaya çıkan etkilerini azaltmak için aşağıda yer alan besinleri tüketmenizi öneririz. Önerdiğimiz besinler ile ilgili herhangi bir alerjik durumunuz veya hastalığınız var ise mutlaka uzmanınıza danışınız.

Yaşlanmanın Etkisini Azaltan Besinler

  • Yüzyıllardır alternatif tıpta sıkça kullanılam sarımsak doğal antibiyotik olarak bilinmektedir. Sarımsak tükettiğiniz takdirde vücudunuzun bağışıklık sistemi daha güçlü olur ve birçok hastalığa karşı dirençli olduğunuz için vücudunuz daha az yaşlanır.
  • Kuru yemişler beyin fonksiyonlarını geliştirmektedir. Beyin fonksiyonları geliştikçe hafıza kaybı gibi yaşlanma hastalıkları da ortadan kalkmaktadır.
  • Yaşlanmanın en belirgin göstergesi ciltte oluşan kırışıklıklar ve sarmalardır. Bunu durdurmak için ayva yiyip çekirdeğinin suyunu cildinize sürebilirsiniz.
  • Hafızayı güçlendiren diğer bir besin de omega kaynağı olan balık tüketmeniz gerekir.
  • Yeşil sebzeler de hem sağlık açısından yararlıdır hem de vücudunuzun yaşlanmaya karşı olan belirtilerini ortadan kaldırmaktadır.
  • Lif açısından oldukça zengin olan kuru baklagiller kolesterolü düşürmektir. Haftada en az 2 defa baklagiller tüketmeye özen gösterin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi