Zeytin Nasıl Saklanır? Zeytinin Küflenmesi Nasıl Önlenir?

Zeytin Nasıl Saklanır? Zeytinin Küflenmesi Nasıl Önlenir?

Zeytin uzun süre saklamak istediğimiz kahvaltılık çeşitlerinden biridir. Mutfaklarımızdaki zeytin; peynir gibi çabuk tüketilen bir yiyecek değildir. Bu nedenle doğru saklanması ve bozulmasının önlenmesi gerekir. Zeytin nasıl saklanır sorusuyla birlikte zeytinin küflenmesi konusu da merak edilir. Zeytinin küflenmesini önlemenin ve zeytini doğru saklamanın bazı ipuçları vardır. Bunları bilirseniz zeytinleriniz bozulmaz ve zeytinde küflenme oluşmaz. Canimanne.com sitemizde yayınladığımız yazılardan olan Evde Yeşil Zeytin Yapılışı! Yeşil Zeytin Nasıl Yapılır? Konulu yazımız da ilginizi çekebilir.

zeytin-nasil-saklanir
Zeytin Nasıl Saklanır?

Zeytinin Küflenmesi Nasıl Önlenir?

Zeytinin küflenmesi bazı basit yöntemlerle önlenebilir. Eğer doğru muhafaza edilirse ve küflenmesi önlenirse zeytinlerinizi çok uzun süre saklayabilir ve kullanabilirsiniz. Doğru yöntemler zeytin nasıl saklanır sorusuna cevap olabileceği gibi zeytinin ilk gündeki tazeliğini korumasını, bayatlamamasını da sağlar. Zeytinin küflenmesi önlenebilir mi? Zeytinin küflenmemesi için neler yapılabilir? Zeytin nerede ve nasıl saklanırsa küflenmez? Zeytinin bozulmaması için neler yapılır? İşte tüm bu soruların cevapları…

zeytin-nasil-saklanir
Zeytinin Küflenmesi Nasıl Önlenir?

Zeytin Nasıl Saklanır?

Özellikle çok aldığımızda zeytin nasıl saklanır diye merak ederiz. Yazının devamından bu soruya cevap alabilirsiniz.

  • Zeytinlerin bozulmaması ve taze kalması için pet şişelerde saklanması gerekir. Yeşil zeytin de olsa, siyah zeytin de olsa pet şişelere doldurabilirsiniz.
  • Zeytin koyduğunuz pet şişenin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Şişenin içindeki herhangi bir yiyecek artığı veya kırıntı zeytinin bozulmasına yol açar.
  • Pet şişelere doldurduğumuz zeytinlerin üzerine Ayçiçek yağı ilave edersek ömrü daha uzun olacaktır.
  • Zeytinlerin mutfaklarda alt dolaplarda güneşten sakınılarak saklanması daha uygundur. Serin ve güneş almayan yerde saklanan zeytinler daha uzun süre dayanır.
  • Pet şişelerdeki zeytinleri her gün alt üst etmek içine koyduğumuz yağın zeytinlere nüfuz etmesini sağlar ve bozulmasını engeller.
zeytin-nasil-saklanir
Evde Zeytin Yapımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ