Ayna çerçevesi süsleme yapımı fikirleri 20 adet

Ev dekorasyonu için ayna yapımı projesi 20 adet

Merhabalar arkadaşlar sizler için evde yapabileceğiniz kendin yap ayna çerçevesi süsleme fikirlerini paylaştık. Bu güzel çalışmalar ile evlerinize çok güzel dekor verebilirsiniz.
Kendin yap projelerinin en güzel tarafı ise elimizde olan malzemeleri değerlendirerek geri dönüşüme katkı sağlamanın dışında keyifli zaman geçirip üretim yapmış oluyorsunuz.

Ayna çerçevesini yapmak için 20 güzel ayna çerçevesi süsleme projesini sizler ile paylaşmak istedik.  Bu projeleri bol resimli olarak yayınladık. Sizlere bahsettiğimiz 20 güzel proje;

 1. Plastik Kaşık ile Ayna Yapımı
 2. İncili Ayna Yapımı
 3. Kartonla Ayna Yapımı
 4. Keçe ile Ayna Yapımı
 5. Pvc Boru ile Ayna Yapımı
 6. Halat ile Ayna Yapımı
 7. Oyuncaklar ile Ayna Yapımı
 8. Fon Karton ile Ayna Yapımı
 9. Fotoğraflar ile Ayna Yapımı
 10. Çöp Şiş ile Ayna Yapımı
 11. Sprey Boya ile Ayna Yapımı
 12. Kurumuş Ağaç Dalları ile Ayna Yapımı
 13. Mozaik ile Ayna Yapımı
 14. Yumurta Kartonu ile Ayna Yapımı
 15. Odun Parçaları ile Ayna Yapımı
 16. Deniz Kabukları ile Ayna Yapımı
 17. Tahta Mandal ile Ayna Yapımı
 18. Kurdele ile Ayna Yapımı
 19. Gazete Kağıtları ile Ayna Yapımı
 20. Dekoratif Taşlar ile Ayna Yapımı

Plastik Kaşık ile Ayna Yapımı

Plastik kaşıkları kullanarak, kaşıkların sap kısımlarını kırıyoruz ve kaşıkları istediğimiz renge boyuyoruz. Çok şık ve dekor amaçlı olarak kullanabileceğimiz bir projedir.

İncili Ayna Yapımı

İnci ile ayna çevresine yapıştırılarak yapılan ve çiçek de ilave ederek şık bir tasarım elde edebilirsiniz.

Kartonla Ayna Yapımı

Aynanızın çevresine karton ile harika süslemeler yapabilirsiniz. Bu proje aynı zamanda okul öncesi etkinlik olarak da değerlendirilebilir.

Keçe ile Ayna Yapımı

Keçe ile çeşitli şekiller ve uygulamalar yaparak okul öncesi etkinlerde kullanıldığı gibi dekor amaçlı ayna çerçevesi süslemesinde de kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yapmış olduğunuz keçe çalışmalarını ayna çevresine yapıştırmanız gerekmektedir.

Pvc Boru ile Ayna Yapımı

Pvc plastik su boruları ile ayna süslemesi dediğimizde kulağa ilginç gelebilir ancak,  çok güzel çalışmalar ortaya çıkmaktadır. Örnek proje resimlerinde olduğu gibi.

Halat ile Ayna Yapımı

Halat amacının dışında bir çok dekoratif projede kullanılmaktadır. Kullanılmayan halat ve ve ipliklerden şu projeler de yapılmaktadır. Organzer, minder, puf, sehpa ve masa yapımını görmüştük. Ancak projemizde aynaların çevresini süslemek için çok güzel bir çerçeve süsleme fikri.

Oyuncaklar ile Ayna Yapımı

Oyuncaklar ile ayna süslemek ilginç bir fikir. Kırılan veya kullanılmayan oyuncaklar ile çocuk odası dekorasyonu için çok güzel bir fikir olacağını düşünüyorum.

Fon Karton ile Ayna Yapımı

Fon karton, rafya, grafon kağıdı, el işi kağıdı ve eva kağıdı ile ayna çerçevesi yapabilirsiniz. Okul etkinliklerinde de kullanabileceğiniz harika projeler.Aynı fikri kullanarak fotoğraf çerçevesi de yapabilirsiniz.

Fotoğraflar ile Ayna Yapımı

Bu projede fotoğrafları ayna çevresine yapıştırarak ayna çerçevesi yapabilirsiniz. Güzel anları sürekli göz önünde bulundurarak hatırlamak amacı ile çok güzel bir fikir olabilir. Şifonyer aynalarını tercih edebilirsiniz.

Çöp Şiş ile Ayna Yapımı

Çöp şiş, kürdan gibi malzemeler ile ister boyayarak isterseniz vernik atarak çok güzel çerçeve süsleyebilirsiniz. Yada hiç boyama yapmadan şekil vererek de çerçeve yapabilirsiniz.

Sprey Boya ile Ayna Yapımı

Sprey boya dekorasyon fikirlerinde bir çok konuda yardımcı malzeme olduğu gibi ayna çerçevesinde de en etkili malzemelerden biridir. Dantel desenli bardak altı kağıtları veya tepsi kağıtlarını ayna kenarlarına süsleme yapmak için iyi bir fikir olabilir. Sprey boyayı kaydırırsanız tiner ile temizleme yapabilirsiniz.

Kurumuş Ağaç Dalları ile Ayna Yapımı

Kurumuş ağaç dalı ile ayna çerçevesi mi olur demeyin ! Çok düzel çalışmalar yapılmış bunlardan bir kaçını sizler ile paylaştık. Çok güzel çalışmalar var ki insanın bir an önce bu projeyi yapası geliyor.

Mozaik ile Ayna Yapımı

Mozaik bir çok yerlerde dekor amaçlı kullanılmaktadır. Ayna çerçevesi süslemesi özellikle de Avrupa ülkelerinde çok yaygın bir fikirdir. Çeşitli dekor ve şekiller vererek harika çerçeveler sizlerde yapabilirsiniz.

Yumurta Kartonu ile Ayna Yapımı

Yumurta kartonu ile çok güzel duvar dekor çalışmaları yapılmaktadır. Ancak biz ayna çerçevesi süslemesinde kullandık. Çiçek ve gül şeklini vererek sprey ve çeşitli boyalar ile renklendirip çok şık çalışmalar yapabilirsiniz.

Odun Parçaları ile Ayna Yapımı

Odun parçalarını çok ince hale getirerek ve üzerine de bir de vernik attığınızda ahşap görünümlü bir çerçeveye sahip olabilirsiniz.Boy aynaları veya salon aynalarında çok etkili bir dekor haline gelecek bir çalışmadır.

Deniz Kabukları ile Ayna Yapımı

Deniz kabukları ile fotoğraf çerçevesi yapılır da ayna çerçevesi yapılmaz mı ? Farlı çeşit deniz kabukları ile ayna çerçevesini süsleyebilir aynalara dekor verebilirsiniz. Deniz kabukları dekoratif bir özelliğe sahiptir.

Tahta Mandal ile Ayna Yapımı

Ahşap mandalları sprey boya ile veya sade olarak ayna çerçevesi yapımında kullanabilirsiniz. Özellikle de oval duvar aynalarında tercih edebilirsiniz. Çok pratik bir çalışmadır.

Kurdele ile Ayna Yapımı

Kurdele ile bir çok çalışmaların yapıldığını az çok hepimiz biliyoruz. Özellikle de son zamanlarda hanımların daha da ilgisini çekmektedir. Kolay bulunabilen bir malzeme olduğu için okullarda da okul öncesi etkinliklerde kullanılıyor. Kurdele ile ayna süslemesi yapabilirsiniz. Kurdele süslemesinde beceriniz var ise çiçek şekilleri vererek de dekor yapabilirsiniz.

Gazete Kağıtları ile Ayna Yapımı

Gazete kağıtlarını geri dönüştürme projesi olarak yüzlerce proje söyleyebiliriz. En yaygın olanı sepet, kalemlik, vazo ve çeşitli duvar süsleri gibi. Gazete kağıtları ile neden ayna çerçevesi yapılmasın ki ? Çok da güzel fikir olur.

Dekoratif Taşlar ile Ayna Yapımı

Dekoratif taşlar adından da anlaşılacağı gibi dekor vermek için kullanılan özel taşlar. Bir çok birmilyoncu ve japon pazarı tarzında iş yerlerinde bulabileceğiniz bu taşlar ile çok şık tasarımlar yapabilirsiniz. Dekoratif taşlara deniz kabukları ve bir kaç malzeme ekleyerek de daha farklı çalışmalar yapabilrsiniz.

Hepinize Kolay Gelsin…

Ayna çerçevesi süsleme fikirlerini bizler ile facebook.com/canimannecom facebook sayfamızda paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ