Canım Anne

Ramazan Bayramı Akşam Yemeği Menüsü-1

Ramazan Bayramı Akşam Yemeği Menüsü-1

Ramazan bayramında evinize gelen misafirler için pişirip ikram edebileceğiniz akşam yemeği menüsünü sizler için derledik.

Bayramlar kalabalık ve aile ile birlikte geçer. Özellikle bayramın ilk günü misafirler daha fazladır. Evinize gelen misafirler için akşam yemeğinde sunabileceğiniz akşam yemeği menüsünü imkanınız var ise  zengin tutup çeşitli yaparak herkesin damağına hitap edebilirsiniz. Genellikle büyük ailelerde akşam yemeğine kazan kazanyemekler pişmektedir. Fazla pişen yemeğin bereketide lezzeti de bir o kadar fazla olmaktadır.

Ramazan Bayramı Akşam Yemeği Menüsü-1

– Mercimek Çorbası

– Kavurma

– Pilav

– Salata

– Ev baklavası

Bayram sofralarına en çok yakışan yemeklerin başında gelen kavurma hem ziyafet sofralarına hem de kalabalık sofraların yemeğidir. İsteğe göre kırmızı veya tavuk eti ile evde kavurma yapabilirsiniz. Kavurmayı yaparken suyunu çok fazla çekmemesine dikkat etmenizde fayda var. Et suyunu çok çeker ise kuru ve lezzeti daha az almaktadır. Kavurmanın yanına tane tane bir pirinç pilavı iyi bir seçim olacaktır. Pilavınızı yaparken içerisine bir kaç damla limon sıkıp lapa olmasını engelleyebilirsiniz.

Mercimek çorbası hem geleneksel hem de yapımı kolay olduğu için bayram sofrasında başlangıç olarak güzel bir tercih olacaktır. Salata yöreye ve damak zevkine göre tercih edilebilir. Ama gavur dağı salatası, ezme gibi yöresel salatalar kavurma yanına daha çok yakışacaktır.

Bayramların olmazsa olmazlarından olan ev baklası akşam yemeğinden sonra ikram edilecek en lezzetli tatlıdır. Yapımı uğraştırıcı olsa da bu tatlı misafirleriniz için güzel bir ikram olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ