Tırnak Bakımı için Uygulanacak 4 Kolay Yöntem!

Güzellik ve bakım önerileri canimanne.com sitemizde yer alan kategoriler arasındadır. Güzelliğine ve kişisel bakımına özen gösteren kadınlar el ve ayak bakımı, tırnak bakımı konularına dikkat ederler. Sitede yer alan Tırnak Beyazlatma Yöntemleri başlıklı yazımızı da inceleyebilir, sürekli oje sürme gibi nedenlerden dolayı sararan tırnaklarınızın nasıl beyazlayacağı ile ilgili püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Ellerin ve tırnakların sağlıklı görünmesi için uygulayabileceğiniz çeşitli yollar yazımızın devamındadır. Ayrıca ayak bakımı konusunda da yazılarımızı diğer sayfalarımızda bulabilirsiniz.

tirnak-bakimi
Tırnak Bakımı

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak bakımı kuaförlerde ve güzellik merkezlerinde pedikür ya da manikür ile yaptırılabileceği gibi evde kendiniz uygulayacağınız bazı yöntemlerle de yapılabilir. Kuaförlere para ve zaman harcamak istemeyenler bu yöntemleri uyguluyorlar. Evde kolayca yapabileceğiniz bu püf noktalarına dikkat ederseniz güzel görünen ellere ve tırnaklara sahip olabilirsiniz. İşte el ve tırnak bakımı püf noktaları…

tirnak-bakimi
El ve Ayak Bakımı

Tırnak Bakımı Püf Noktaları!

  • Tırnak bakımı konusunun en önemli püf noktası tırnakların uzunluğudur. Dönem dönem uzun ya da kısa olsa da herkesin tırnak yapısına göre tırnak boyu belirlemesi en doğrusudur. Ayrıca uzun tırnaklar çok çabuk kırılır ve diğer tırnaklarınızla uyumsuz görünür. Ellerinizin güzel görünmesi için tırnakların çok uzun olmaması uygundur.
  • Tırnakların üzerinde zaman içinde çeşitli sebeplerle oluşan sararmalar için limon suyundan yararlanılabilir. Bir miktar suyun içine sıkılan yarım limonun suyunda bekletilen tırnaklardaki sarı lekeler ortadan kalkacaktır.
  • Kuaförler manikür ve pedikürden sonra tırnakları özel törpülerle törpüleyerek peeling yaparlar. Aynı işlemi siz de evde yapabilirsiniz. Bir kasenin içine tuz koyun ve içine birkaç damla su ilave edin. Bu karışımla ellerinizi ve tırnaklarınızı ovalarsanız peeling etkisi eder. Böylece elleriniz daha hoş görünümlü ve yumuşak olabilir.
  • Evde manikür yapacaksanız tırnaklardaki etlere önce zeytinyağı sürülebilir. Zeytinyağı elleri ve tırnakları besler, yumuşatır. Ayrıca  tırnak bakımı için de önemlidir.
tirnak-bakimi
Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ